Tekst o językach obcych

Dodane: 19-05-2015 13:31
Tekst o językach obcych Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź kurs języka angielskiego wejherowo

Znajomości języków obcych, a kwestia pracy

Wszyscy mamy świadomość, żeby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, powinniśmy się uczyć języków obcych. I w zasadzie to nie jest ważne, czy jesteśmy humanistami, czy też ukończyliśmy politechnikę....Tak naprawdę wyjątkowo opłaca się to wszelkiego typu specjalistom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki temu łatwiej będzie nam dostać pracę w Polsce, ale również otworzy nam drzwi do kariery za granicą. Nawet jeśli nie zamierzamy emigrować, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.


Jak się uczyć języków?

Jak już jakiś czas temu pisałam - to do jakiej grupy zalicza się język, którego chcielibyśmy się uczyć ma znaczenie. Najprościej będzie nam opanować nowy język obcy, jeżeli wcześniej mieliśmy do czynienia za takim, który zalicza się do tej samej grupy. Dla przykładu - jeśli znamy biegle włoski, czy też portugalski, to możemy nauczyć się języka francuskiego. I będzie nam dużo łatwiej go opanować, niż innym. Żeby można było mówić o grupie językowej, muszą istnieć elementy wspólne. Właśnie dzięki podobieństwom, wynikającym często z tego samego pochodzenia, będzie nam dużo łatwiej.


Kursy językowe - jak wybrać dobra szkołę?

Jeżeli postanowiliśmy zapisać się na kurs języka obcego, zdecydujmy się na metodę szkoleniową, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Nie zamierzam pisać o wszelkich mnemotechnikach. Obecnie coraz większą popularność zdobywają kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeśli nie nie podamy wystarczającej samodyscypliny - kontakt z lektorem motywuje! Ważny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.