Poradnik o roletach

opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej,...linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna. Plisa to rodzaj eleganckiej i d

Dodane: 16-03-2015 08:21
Poradnik o roletach żaluzje
Gdzie warto kupić ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Definicja

Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny. Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej,...linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna.

Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta


Rolety nieprzepuszczalne

Od jakiegoś czasu coraz częściej w oknach Polacy zakładają drewniane . Nic dziwnego, ponieważ są bardzo estetyczne, czasami nie pasują do okna, ale o tym w innym tekście. Drewniane dają pełne krycie, praktycznie nie przepuszczają promieni słonecznych, są więc bardzo skuteczną osłoną. Są jednak dość drogie, zwłaszcza robione na wymiar - kosztują kilkaset złotych za sztukę. Ale są wytrzymałe, nie blakną pod wpływem Słońca i dobrze się prezentują.

Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.


Czym zasłaniać?

Co wybrać - rolety, czy ? Oczywistym jest, że zasłonięcie okna jest czasem koniecznością - nikt nie lubi ostrego światła padającego na monitor, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Z tego powodu większość z nas rolety, lub w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim rozwiązaniem nie jest łatwy. W poprzedniej epoce były znacznie bardziej popularne, ale rolet jeszcze w naszych sklepach po prostu nie było. Zarówno rolety, jak i mogą mieć różne kolory. Dużą różnicą jest jednak materiał, z którego są wykonane. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.


Rolety kasetowe

Przed nadejściem letnich, słonecznych dni, warto wyposażyć okna w dekoracyjne i funkcjonalne rolety. Dzięki nim łatwo będzie dowolnie regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, bez względu na porę roku i dnia.

ROLETY MATERIAŁOWE KASETKOWE to osłony rolowane zawieszane bezpośrednio na skrzydle okiennym w bardzo estetycznej kasetce, która chroni zwiniętą tkaninę rolety przed zabrudzeniem, a prowadnice chronią jej boki oraz przytrzymują tkaninę przy szybie. W ten sposób uzyskujemy pełne zaciemnienie okna oraz bezawaryjne prowadzenie tkaniny nawet przy uchylonym oknie.Dzięki kasetce w różnorodnych kolorach rolety wtapiają się ramę okienną stanowiąc jej całość.

ROLETY WOLNOWISZĄCE to najbardziej uniwersalne zasłony okienne. Pasują do każdego wnętrza, łącząc prostotę z funkcjonalnością. Świetnie wypadną w salonie, ochronią przed porannym słońcem w sypialni i urozmaicą pokój dziecięcy. To nie jedyna funkcja jaką mogą pełnić rolety wolnowiszące, gdyż świetnie sprawdzają się w roli przesłon wnęk, regałów czy ekranów projekcyjnych . W naszej ofercie każdy Klient odnajdzie dla siebie odpowiedni wzór i kolor.

Źródło: http://velum.com.pl/rolety/