Na temat: Domy opieki dla seniorów

szymi osobami.Pomoc starszej osobiePielęgnacja osób chorych i starych wymaga sporego doświadczenia i niestety nie każdy jest w stanie sobie z tym poradzić tak aby nie uszkodzić siebie i osoby nad którą się opiekuje. Często samo pr

Na temat: Domy opieki dla seniorów Nie każdy ma czas na opiekę nad osobą starszą i mimo, że najczęściej to nasi rodzice to musimy zapewnić im solidną. Dlatego otwierają się miejsca takie jak . Dzisiaj o opiece nad starszymi osobami.

Pomoc starszej osobie

Pielęgnacja osób chorych i starych wymaga sporego doświadczenia i niestety nie każdy jest w stanie sobie z tym poradzić tak aby nie uszkodzić siebie i osoby nad którą się opiekuje. Często samo przenoszenie na inne miejsce jest bardzo problematyczne i źle zrobione może mocno uszkodzić pacjenta.

W domach opieki, czy tez jak kto woli w domach seniora zatrudniany jest personel medyczny, który jest odpowiednio przeszkolony do radzenia sobie z różnymi rodzajami chorób oraz dysfunkcji spowodowanych starością. W takim miejscu z pewnością właściwie zaopiekują się taką osoba.


Opieka nad seniorem

Opieka nad osobami starszymi wymaga dużego poświecenia. Zwłaszcza jeżeli mowa o czasie, ponieważ seniorzy z problemami z poruszaniem się często wymagają dwudziestoczterogodzinnej opieki. Niestety dla większości rodzin nie jest to możliwe, aby zapewnić taki wymiar godzinowy opieki, nawet na zmiany z całą rodziną.

Najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się albo na dom opieki albo na pomoc pielęgniarską w domu seniora. Na szczęście większość domów seniora oferuje przystępne ceny za pełną opiekę z wyżywieniem, więc możemy być pewni, że nasza babcia, mama lub dziadek będą się tam dobrze czuli.


Krótko o starości w znaczeniu medycznym

Pojęcie starości w znaczeniu medycznym to ogół zmian biologicznych zachodzących w ciele człowieka (głównie zużycie narządów i zmniejszona regeneracja komórek) w wieku starszym (tzw. trzeci wiek) czyli po 60.-65. roku życia.

W okresie starości ustaje intensywne odbudowywanie komórek, organizm jest mniej odporny na choroby, a układ nerwowy jest mniej aktywny. Tkanki ludzkie stają się odwodnione i mniej elastyczne, ulegają atrofii. Obecnie w rozwiniętych społeczeństwach ludzie przeżywają 70-90 lat, rekordziści dożywają 120 lat, przy czym statystycznie dłużej żyją kobiety. W Stanach Zjednoczonych w ciągu XX wieku przeciętna długość życia wydłużyła się z niecałych 50 lat do ok. 75 lat u mężczyzn, a ok. 80 lat u kobiet2.

Dożywanie sędziwego wieku wiąże się ze znacznym rozwojem medycyny. Jednakże wydłużanie życia u ludzi prowadzi do pojawiania się w strukturze społeczeństwa znacznego odsetka osób nie będących samodzielnymi, ze względu na np. zaburzenia układu nerwowego związane z chorobą Alzheimera, której objawami są m.in. zaburzenia pamięci, zachowania i osobowości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Starość