Internet - narzędzie to promocji twojego biznesu

pozycjonowanie gliwice czne. Białe pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie zaszkodzić...pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która daje stały efekt, bez ryzyka wyrz

Dodane: 25-04-2015 10:49
Internet - narzędzie to promocji twojego biznesu Sposoby na promocję strony w internecie - pozycjonowanie gliwice i kampanie AdWrods. Co lepsze?

Etyczne i nieetyczne seo

Optymalizować pod wyszukiwanie można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Białe pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie zaszkodzić...pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która daje stały efekt, bez ryzyka wyrzucenia witryny z wyszukiwania. Jest też 'czarne' pozycjonowaie jest to odwrotność białego seo i często daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i często kończy się na realnym spadku pozycji witryny w wyszukiwarce. Niestety dużo firm wykorzystuje tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


SEO jako proces działań

Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji danej witryny w wynikach wyszukiwania. W teorii to dość proste, jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie proste. Przy SEO należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak obszar gdzie dana witryna ma swoją działalność, ilość fraz i wiele innych mniej ważnych rzeczy. Tak jak już wspominałem jest to proces, zatem na efekty trzeba czasami poczekać kilka miesięcy. Istnieje mnogość metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Dobór fraz, czyli ważne zadanie

Dobór słów do pozycjonowania to istotna kwestia, ponieważ to od tego zależy czy nasza witryna na dane słowo pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego pozycjonera sprawa doboru słów kluczowych to bardzo istotny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdyż jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co może zaowocować totalnym brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Nowa branża na rynku - SEO

SEO jako dziedzina biznesu w Polsce jest nowa, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz dużo firm , które zajmują się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii prosta, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.